Informacje po Pikniku Ekologiczny w Dobczycach

Opublikowano: czwartek, 19, kwiecień 2018

W dniu 14 kwietnia 2018 r. PGW WP Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie po raz kolejny uczestniczył, jako partner, w „Pikniku Ekologicznym o wodzie i powietrzu” organizowanym przez Urząd Gminy i Miasta Dobczyce. Pracownicy PGW WP RZGW w Krakowie przeprowadzili warsztaty dla dzieci szkół podstawowych (klasy I-III), podczas których przedstawiono znaczenie wody w przyrodzie i w życiu człowieka, sposoby oszczędzania wody. Szukano odpowiedzi na pytania: Co by było, gdyby nie padał deszcz, wyschły rzeki, zabrakło wody w domach, zabrakło oczyszczalni ścieków? Do czego ludziom, zwierzętom i roślinom potrzebna jest woda? Zdobytą wiedzę dzieci mogły sprawdzić przy tablicach edukacyjnych.

Piękna pogoda zachęciła do uczestnictwa wielu mieszkańców Dobczycach i okolic do zwiedzania Zbiornika Wodnego Dobczyce oraz elektrowni wodnej pod opieką naszych pracowników, którzy przedstawili podstawowe informacje o zbiorniku i elektrowni wodnej. Dla chętnych udostępniono monografię i folder o zbiorniku, a dla najmłodszych balony i wiatraki.

Pracownicy PGW WP RZGW w Krakowie na zakończenie Pikniku otrzymali podziękowania za pomoc w organizacji od władz Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce.

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline