Informacja w sprawie Zbiornika Wodnego Chańcza

Opublikowano: piątek, 06, lipiec 2018

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi pojawienia się martwych małż na plażach zbiornika wodnego Chańcza informuje, że służby PGW WP Zarządu Zlewni w Sandomierzu po przeprowadzonej wizji w terenie zawiadomiły Referat ds. Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Gminy w Rakowie i służby Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska o zdarzeniu.

W dniu wczorajszym Świętokrzyski Wojewódzki Inspektorat Ochrony Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Kielcach poinformował , że badania monitoringowe wody ZW Chańcza wykonane w dniu 4 lipca 2018 r. wskazują, że jakość wody nie uległa pogorszeniu, a podstawowe parametry nie odbiegają od wartości zmierzonych we wcześniejszych miesiącach. Nie ustalono jednoznacznie przyczyny pojawienia się dużej liczby martwych osobników (głównie dorosłych) z gatunku szczeżuja pospolita. Podstawowe parametry wody takie jak: ph 8,63, przewodność 303 uS/cm, tlen 10,5 mg/l są na poziomie dotychczas stwierdzonym w tym zbiorniku.

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline