Wody Polskie rozpoczynają prace w tzw. „Węźle oświęcimskim”

Opublikowano: poniedziałek, 11, luty 2019

PGW Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki w Krakowie w dniu 8 lutego 2019r. podpisał dwie pierwsze umowy na realizację  inwestycji w tzw. „Węźle oświęcimskim”.


 Od lewej: Dyrektor ds. Rozwoju „KELLER-POLSKA” sp. z o.o. Sławomir Płyś, Dyrektor RZGW Małgorzata Sikora, Dyrektor ds. powodzi i suszy Radosław Radoń

Mowa tu o budowie pompowni na potoku Pławianka wraz z nowoprojektowanym wałem, tzw. zamykającym o dł. ok. 0,400 km , rozbudowie prawego wału rz. Małej Wisły o dł. 0,700 km, rozbudowie wałów cofkowych potoku Pławianka: prawego o dł. 0,650 km. i lewego o dł. 0,716 km oraz rozbudowie prawego wału rz. Małej Wisły o dł. 1,435 km. w m.: Brzezinka, Pławy, Harmęże, Babice, gm. Oświęcim, jak również rozbudowie lewego wału rz. Wisły o dł. 0,550 km wraz z wałami cofkowymi potoku Regulka, w m. Okleśna, gm. Alwernia.

Przypomnijmy, iż realizacja tego projektu to  stworzenie systemowego zabezpieczenia przeciwpowodziowego w rejonie byłego obozu Auschwitz – Birkenau oraz terenów powiatu  oświęcimskiego i chrzanowskiego. Oznacza to bezpieczeństwo przeciwpowodziowe dla ponad 11 tys. mieszkańców. Planowana łączna wartość projektu wynosi 80 492 182,01 w tym dofinansowanie UE 66 578 276,06 w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
 Dyrektor RZGW Małgorzata Sikora, Dyrektor ds. Rozwoju „KELLER-POLSKA” sp. z o.o. Sławomir Płyś


Dyrektor RZGW Małgorzata Sikora, Lider konsorcjum 4 firm „JUSTMAR” Marcin Turczyński 

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline