Uchwałą sejmową rok 2017 został ustanowiony Rokiem Rzeki Wisły. Wśród planowanych z tej okazji działań znalazła się też akcja Ministerstwa Środowiska zachęcająca obywateli korzystających z Wisły, a zatem i z Drogi Wodnej Górnej Wisły, do sprzątania nurtu i brzegów rzeki.

 

Przy administrowanych przez RZGW w Krakowie obiektach -  stopniach wodnych Dwory i Smolice, śluzie w Borku Szlacheckim, stopniach wodnych Kościuszko i Dąbie, a także na śluzie stopnia wodnego Przewóz, korzystający z Drogi Wodnej Górnej Wisły - a zainteresowani włączeniem się do akcji - otrzymają specjalne oznakowane worki na odpady.

 

Bardzo prosimy o zbieranie do nich śmieci "podróżujących" Wisłą i oddawanie worków przy następnym obiekcie na trasie.

 

 

Możliwość odbioru worków jest również w siedzibie Zarządu Zlewni Wisły sandomierskiej w Sandomierzu, przy ul. Długosza 4a oraz na przystaniach statków pasażerskich przy bulwarze Piłsudskiego w Sandomierzu, a zwrot na prawym brzegu Wisły przy moście drogowym Sandomierz-Tarnobrzeg.

 

Akcję prowadzimy od 5 lipca 2017 r. do 31 sierpnia 2017 r.

 

Serdecznie zapraszam do osobistego udziału w tym zdarzeniu. Przyczyni się ono z pewnością do poprawy czystości i stanu przyrodniczego Wisły.