Łowisko wędkarskie "SKAWA" obejmuje 2 odcinki rzeki Skawy:

  • od ujścia Stryszawki do starego mostu drogowego w Zembrzycach - mapka poglądowa [PDF 1.03 MB]

 

  • od  stopnia-bystrze  znajdującego  się  150m  poniżej  mostu  drogowego  na  trasie  Świnna  Poręba  - Gołębiówka do ujścia Ponikiewki - mapka poglądowa [PDF 1.04 MB]

 

Mapka łowiska

 


Czerwonym kolorem oznaczono odcinki rzeki Skawy udostępnione do wędkowania

 

REGULAMIN AMATORSKIEGO POŁOWU RYB NA ŁOWISKU „SKAWA” [PDF 0.11 MB]

 

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi możliwości wędkowania na zbiorniku Świnna Poręba, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie informuję, że do czasu napełnienia zbiornika wodnego tj. osiągnięcia normalnego poziomu piętrzenia, obowiązuje całkowity zakaz amatorskiego połowu ryb na tym akwenie. Zasady amatorskiego połowu ryb na zbiorniku Świnna Poręba, w tym m.in. regulamin połowu, wysokość opłat za wędkowanie ustalane są obecnie przez uprawnionego do rybactwa tj. Dyrektora RZGW w Krakowie i z chwilą osiągnięcia normalnego poziomu piętrzenia podane zostaną do publicznej wiadomości.

 

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie informuje, że w związku z koniecznością dopasowania zasad amatorskiego połowu ryb do nowo powstałych struktur organizacyjnych, zaktualizowane dokumenty związane z wędkowaniem w obwodzie rybackim zbiornika Świnna Poręba na rzece Skawa nr 2 (w tym m.in. wzór zezwolenia imiennego) zostaną opracowane do końca stycznia br. i podane do wiadomości w lutym 2018 r. na stronie internetowej.

Za powstałe niedogodności przepraszamy.

Kontakt w sprawach łowiska:

Wydział Gospodarki Rybackiej
tel. (012) 62-84-120, 62-84-150
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.